Choose Your Color

“Yunus Emre ve Tasavvuf”

Makale

“Yunus Emre ve Tasavvuf”

“Yunus Emre ve Tasavvuf”

  • 2021-12-30 13:14:03
  • Yediulya

“Yunus Emre ve Tasavvuf”

Niğde Şehit Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde, “Yunus Emre ve Tasavvuf” adlı program gerçekleştirildi.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa, Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Taciroğlu, çok sayıda protokol üyesi, davetli ve öğrenci katıldı.

Yoğun katılım ile gerçekleşen program, Muhsin Kara tarafından yapılan Kur'ân Tilaveti, Yeniler Kulübü Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Sayın’ın konuşması ve Kanaat Önderi Ali Ramazan Dinç’in konuşması ile devam etti.

Yunus Emre’nin ve İslâm âlimlerinin hayatından kıssalar paylaşarak konuşmasına başlayan Kanâat Önderi Ali Ramazan Dinç açıklamalarında, bu kıssalardan çıkarılacak dersler olduğundan ve bunları derinlemesine anlamak gerektiğinden bahsetti.

Hayat tecrübelerini ve tavsiyelerini program katılımcıları ile paylaşan Kanaat Önderi Ali Ramazan Dinç, “Güneşi ceketimizin arkasında eskitmeyelim, kaybetmeyelim” diyerek açıklamalarını sürdürdü. “Yunus Emre yine aramızda” diyen Kanaat Önderi Ali Ramazan Dinç açıklamalarını Yunus Emre’den bir dörtlük okuyarak, sözün değerinin öneminden bahsederek noktaladı.

Program, Muhsin Kara tarafından okunan ilahilerin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Paylaş: